Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

14. 10. 2016 - 15. 10. 2016, 20:00 - LITOMĚŘICE/ VELKÁ MLÝNSKÁ

Koncert / Konzert
ROZKAZ ZNĚL JASNĚ- ČTYŘI DÁVKY!
Vstupenky / Tickets: 80,- Kč na místě

DUBEN V PEŠTI/ TANTALOS/ WRONG FACE/ CUMULONIMBUS/ LITOMĚŘICE

Přijď si poslechnout temný Duben v Pešti, nadupaný Wrong Face emotivní Cumulonimbus a uřvaný Tantalos na vlnách Litoměřickýho Labe. Loď Cargo Gallery, která kotví u skate parku, se rozezní ve 20:00. Vstupné 80,- na místě.Při pokusu charakterizovat produkci darkpopové postlegendy Duben v Pešti nabízí se jediné slovo - samota. Takto kapela označila v loňském i předloňském roce sama sebe a vy můžete posoudit, zda housle jsou rok od roku trýznivější, elektrická kytara hysteričtější, basa melodičtější, španěla folkovější, bicí neurotičtější, vokály hypnotičtější a sály prázdnější. Kam dojdeš, Dubne v Pešti?

Tantalos bude svržen do temné podsvětní říše boha Háda a na věky bude trpět nejtěžší muka...
...bude stát v průzračné vodě, ale když se bude chtít napít, voda ustoupí
nad ním se sklánějí větve stromu s ovocem, ale když se natáhne, aby si utrhl, větvě se nazvednou do výše, takže na ně nedosáhne
bude mít věčný strach z obrovského balvanu, visícího nad ním a hrozícího každým okamžikem spadnout; přesto však nespadne a jeho mukám neudělá konec.

Seriál: "Pojmenuj si Cumulonimbus" (vybíráme jen originální označení):

"Comunolibjduwhdk 2.0" - Tomáš Holý 
"Cumulůtrýtráregnberg" - Matěj Čejchan
"Kdyby naše kapely měly spolu dítě, nejspíš by se jmenovalo MRAKOMOR O'KWENG." - Hugo Trkal

"CumuloOlymbus.zip"  (záznam z mixu) - Zvukař Marek (Jičín)

" ..miluju vás kumulobimbuuus!!!" - Martin Florian

Historie kapely Wrong Face se datuje k 26.1.1985 kdy byla založena učňovská kapela „ SEKTOR “ hrající převážně vlastní rockovou tvorbu .

Po povinném válečném okouzlení se v lednu 1990 kapela přejmenovává na „ TEXXET “ . Styl hudby se dá specifikovat jako „ Trash metal “ s vlastní tvorbou , ale kopíruje i kapely ( Slayer , Anthrax , Kreator , Metallica aj. ) .

V roce 1995 se konečně přejmenuje z důvodu stylu na „WRONG FACE “ .V témže roce už odehrává 2.Rockový kotrmelec ve Štětí , v provizorní sestavě ( jako host kytarista Daniel Tyle).

Ostatní a zakládající členové WF : zpěv – Jirka Býbák Novák , kytara – Pavel Čert Sajdl , basová kytara – Josef Pajda Kulhánek , bicí- Milan Lívan Vošický . Zazněli čtyři vlastní skladby

a dvě kopíračky ( Annihilator a Helmet ). Dalších pár let se kapela uzavřela do zkušebny , aby makala sama na sobě.

Odešel kytarista Čert a na jeho místo dorazil Martin Suchoš Suchan . V roce 1999 odehrála dva koncerty a Rockový kotrmelec v rockovém klubu „ Schelinger “ ve Štětí . Opět zaznělo několik vlastních skladeb a na konec dvě kopíračky ( Carcass a Prong ) .

V roce 2009 nastupuje do WF kytarista Robert Robo Magdolen a kapela dostává nový náboj v podobě druhé kytary . Takže WF nezaskočilo konání 45. let bigbítu ve Štětí a pouze se svým repertoárem tuto akci jako poslední kapela uzavřela.Tvoří se stále nové skladby a v červnu 2010 se nahrálo první studiové demo. Nicméně zhruba rok na to se rozhodl odejít na odpočinek dosavadní tahoun,frontman kapely Býbák a chvíly se čekalo na nově příchozího . Po náročném hledání pravého kandidáta se starší většina nakonec rozhodla pro Márošáka .Ten napevno zakotvil v kapele v létě 2012 . Od té doby kapela občasně koncertuje po ČR a pylně tvoří nové a nové skladby.  


EVENT: