Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

02. 09. 2017, 15:00 - LITOMĚŘICE/ VELKÁ MLÝNSKÁ/ TYRŠŮV MOST

Festival | Film
CARGO KINO JAKO SOUČÁST 17. FILMOVÉHO FESTIVALU V LITOMĚŘICÍCH

17. FILMOVÝ FESTIVAL LITOMĚŘICE/ DĚTSTVÍ/ LITOMĚŘICE

 

Filmy v rámci 17. filmového festivalu v Litoměřicích „Dětství!“ na lodi Cargo Gallery.

Více o festivalu naleznete na:

http://www.facebook.com/filmfestlitomerice/

http://kinoostrov.cz

 

 

Sobota 2. 9. 2017


 15:00 Čaroděj ze země Oz

USA, 1939, 101 min

Režie: Victor Fleming, George Cukor, Mervyn LeRoy, Norman Taurog, King Vidor

Úžasný fantaskní svět a velká dobrodružstí hlavní hrdinky Dorotky Galeové a jejího psa Tota. S pomocí Hodné čarodějnice ze severu, Strašáka, Plecháče a zbabělého Lva se vydávají na cestu dlážděnou žlutými cihlami do Smaragdového města, kde žije všemocný Čaroděj ze země Oz, který jí možná pomůže vrátit se zpět do Kansasu. Film je ukázkou přechodového rituálu z dětství do dospělosti, od lehké bezstarostnosti k zodpovědnosti a cílevědomosti. Film vznikl v roce 1939 a spadá do období tzv. klasického Hollywoodu.

Film je uváděn díky podpoře Velvyslanectví USA v Praze.


 17:00 Axolotl Overkill

Německo, 2017, 94 min

Režie: Helene Hegemann

Šestnáctiletá Mifti žije v Berlíně, kde vymetá večírky, experimentuje s drogami a sexem a kašle na školu. Dospělí, které potkává, jí přijdou zoufalí. Ti si o ní na oplátku rádi myslí, že je moc drzá, často zbytečně smutná a bezhlavě zamilovaná. Dospělí zoufalci se totiž nechtějí zabývat podstatou věci. Mifti ví, že je na všechno na celém světě sama. Ať už tahle fráze znamená cokoliv. Je na tom stejně jako vodní dráček axolotl, který přežije všechno a s každou zkušeností se stává někým novým.

Uvolněný a dynamicky nasnímaný debut natočila „zlobivá holka“, německá spisovatelka a režisérka Helene Hegemann v pouhých 24 letech podle vlastního knižního bestselleru.


 18:30 Welcome to the Dollhouse

USA, 1995, 88 min

Režie: Todd Solondz

Život jedenáctileté Dawn Wienerové není zrovna velká legrace. Jako nejčastější terč posměchu spolužáků nemá na růžích ustláno, o rodině, kde apatický otec a mírně hysterická matka dávají přednost bratru šprtovi a rozmazlené sestřičce, ani nemluvě. Přitom ale odrůstající „ošklivé káčátko“ nechce nic víc než někam patřit a být aspoň trochu oblíbená. A tak se jednoho dne rozhodne sbalit největšího lamače srdcí svých spolužaček...

Film je uváděn díky podpoře Velvyslanectví USA v Praze.