Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

02. 09. 2015, 22:00 - Praha/ Nábř. Edvarda Beneše/ Čechův most

Film
Čarodějův učeň Německo, 2008, 120 min., německy s anglickými titulky Reg. Marco Kreuzpaintner
Vstupenky / Tickets: Vstup zdarma/ freier Eintritt

Čarodějův učeň

Veden vnitřním hlasem, ocitá se čtrnáctiletý sirotek Krabat uprostřed zmatků třicetileté války u vrat mlýnice. Když mu mlynář pochmurného vzezření otvírá dveře domu, čeká ho tam již skupina mlčenlivých postav. Mistr uvítá nově příchozího se slovy: „To je Krabat. Až absolvuje zkušební lhůtu, stane se jedním z vás“. Jemu však tato mistrova věta zní v uších jako hrozba. Všední den v mlýnici znamená pro Krabata tvrdou práci pod dohledem přísného a nesmlouvavého Mistra. Jen tovaryš Tonda pomáhá Krabatovi přestát první měsíce v mlýnici a Krabat brzy poznává její tajemství: Ocitl se v kouzelnické škole, ve které se dvanáct tovaryšů učí umění černé magie…

Děsuplná romantická pohádka o kouzelnickém učni Krabatovi se postupně odhaluje jako příliš pochmurná a morbidní pro malé děti. Dlouhá léta po překrásném českém animovaném snímku Karla Zemana Čarodějův učeň podle románu Otfrieda Preuβlera Krabat (1971), přichází Marco Kreuzpaintner s jeho hranou adaptací. Napínavý snímek s Davidem Krossem a Danielem Brühlem v hlavních rolích Krabata a Tondy byl v roce 2009 nominován na Německou filmovou cenu.

Filmový festival německojazyčných filmů DAS FILMFEST oslaví letos na podzim desáté výročí. Vybrali jsme ta nejlepší pražská letní kina, ve kterých se v létě odehraje jedenáct představení DAS SOMMERKINO – přehlídka těch nejlepších snímků, které na festivalu běžely v minulých letech. Snímky budou uvedeny v původním znění s anglickými či českými titulky, začátek představení v 22:00. Vstup na všechny akce je volný.


 vstup zdarma