Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

04. 08. 2015, 22:00 - Praha/ Nábř. Edvarda Beneše/ Čechův most

Film
Falco Rakousko/Německo, 2008, 109 min., německy s anglickými titulky Reg. Thomas Roth
Vstupenky / Tickets: Vstup zdarma/ freier Eintritt

Falco

Der Kommissar is coming home! Strhující příběh vzestupu a pádu rakouské popové hvězdy Hanse Hölzela, známého po celém světě pod jménem FALCO, neodkrývá jen zákulisí showbusinessu, ale nabízí i pohled na soukromý život této rakouské legendy.

6. února 1998, Dominikánská republika. Hans Hölzel sedí zfetovaný ve svém autě, z přehrávače duní vlastní hudba a hlavou mu letí sebedestruktivní příběh. Katapultuje ho do hudebních začátků až k zásadnímu rozhodnutí: přijetí uměleckého jména, se kterým zažije raketový vzestup i hluboký pád. Falco funguje jako dvousečná zbraň: sláva a obrovský úspěch; songy "Der Kommissar" a "Jeanny" obletí svět a hit „Rock me Amadeus“ je prvním německy zpívaným singlem v historii, který vyhrává americkou hitparádu. Je to však zároveň temná stránka duše, pan Hyde, který s Hansem Hölzelem zmítá mezi slabošstvím a arogancí, mezi triumfem a porážkou, rodinou a životem utopeným v chlastu, drogách a děvkách. Falco, to je věčný hledač úspěchu, před kterým se pak musí skrývat. Stává se zranitelnějším, hledá stále nová a nová útočiště, až se nakonec ocitá úplně sjetý a namol ve svém autě, na jednom parkovišti v Dominikánské republice...

Filmový festival německojazyčných filmů DAS FILMFEST oslaví letos na podzim desáté výročí. Vybrali jsme ta nejlepší pražská letní kina, ve kterých se v létě odehraje jedenáct představení DAS SOMMERKINO – přehlídka těch nejlepších snímků, které na festivalu běžely v minulých letech. Snímky budou uvedeny v původním znění s anglickými či českými titulky, začátek představení v 22:00. Vstup na všechny akce je volný.


vstup zdarma