Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

20. 05. 2016, 16:30 - Praha/ Náplavka/ Rašínovo nábř.

Party | Workshop | Koncert / Konzert | Konference / Konferenz
Oslava dobrého a zároveň zdravého jídla.
Vstupenky / Tickets: Dobrovolné vstupné

FOOD REVOLUTION DAY/ PRAHA

Oslava dobrého a zároveň zdravého jídla. Přijďte s námi na palubě Cargo gallery oslavit mezinárodní den založený anglickým kuchyňským mágem Jamiem Oliverem, který propaguje osvětu o zdravém stravování ve školách i rodinách. V Čechách se k jeho myšlence připojuje iniciativa Skutečně zdravá škola. Vystoupí duo Mateřská.com a další.

Začátek 16:30

Světový den boje za lepší stravování dětí, Food Revolution Day, proběhne na celém světě letos 20. května a my se do něj zapojujeme, jak můžeme. A zveme vás, abyste se zapojili také a přišli nás podpořit na happening za zdravé stravování. Rozhodně to nebude nuda!

Program:
začátek od 16:30 - prodej zdravého jídla a ochutnávka cizrnového kari od Jamieho připraveného šéfkuchaři ze Zátiší group
17:00-17:15 vystoupení Lena a Bára, materska.com
17:15 - 17:20 oficiální zahájení primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové
17:20 - 17:30 křest hitu Skutečně zdravá škola
17:30 - 18:00 zpěv Lena Yellow
18:00 - 19:00 pásmo moderovaných minirozhovorů s osobnostmi podporujícími Food Revolution Day a Skutečně zdravou školu
19.00 - 19.15 exhibice Seberevolta
19:00 - 21:00 stánky se zdravým jídlem, DJ Martin Mikuláš (Phono.cz), možnost rozhovorů s osobnostmi, školami zapojenými do programu SKutečně zdravá škola a členy SKutečně zdravé školy

A cože je to ta Skutečně zdravá hitovka, kterou Mateřská.com na happeningu představí?

Po vzoru Jamieho Olivera se Skutečně zdravá škola spojila se známými osobnostmi v čele s Lenou a Bárou z Mateřská.com, které pro tuto příloežitost natočily píseň oslavující kvalitní školní stravování. Se známými osobnostmi, muzikanty, kuchaři a dětmi z našich škol vytvořily úžasný videoklip, ze kterého věříme, že bude hit, a tak pomůže v propagaci kvalitního školního stravování.”

V klipu účinkují známé osobnosti jako Jan Budař, Simona Babčáková, Martha Issová, Lejla Abbasová, Kristýna Boková, Milan Cais a Mardoša z Tata Bojs, Martin Škoda, youtuber Kovy a další.

Vstupné je zcela dobrovolné a veškerý výtěžek jde na aktivity Skutečně zdravé školy:-)

>>>

Máme radost ze slov podpory od primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové: „Vařím ráda a myslím, že i dobře. I díky tomu je mi myšlenka Food Revolution Day velmi blízká. V dnešní době, kdy se obezita šíří jako lavina, je důležité ukázat nejen dětem, že kvalitní a dobré jídlo by mělo být základním pilířem našeho stravování. Proto jsem neváhala a udělila akci záštitu.“

Martin je spolumajitelem Michelinskou hvězdou oceněné restaurace Field, členem správní rady RSJ nadace, naši iniciativu podporuje od počátků a bude jedním ze vzácných hostů happeningu. V rozhovoru zodpoví Vaše otázky i bude po celou dobu happeningu přítomen pro osobní rozhovory o čemkoliv.

Mgr. Martin Ducháček: „Věnuji se podpoře různých nadačních projektů a v posledních letech se zajímám i o stravování dětí. Osobně v této oblasti vidím výrazný prostor pro zlepšení a jsem rád, že se v současné době daří rozbíhat otevřenou a nezávislou odbornou debatu. Velice rád jsem pomohl iniciativě Skutečně zdravá škola, která se tématem stravování dětí zabývá. Byl mně sympatický zvolený styl komunikace, který volá po diskuzi o současném nastavení školních jídelen. S radostí sleduji výsledky činnosti iniciativy a stále větší pozitivní dopad jejích aktivit ve školách."

Téma stravovaní a výživy řešíme jako matky každý den a přímo se nás dotýká. Chceme pro svoje děti to nejlepší jako každá máma. Je nám potěšením, že jsme projekt mohly podpořit i hudebně Skutečně zdravou hitovkou."
Všechny zveme na happening k jejímu křtu a ti, kteří se zaregistrují u nás na webu k podpoře oslav, jej dostanou přednostně do mailu: http://www.skutecnezdravaskola.cz/food-revolution-day http://bit.ly/JamieHit

Přijďte na happening s dětmi. Máte šanci jim dát ochutnat pohanku, která je nadchne. Proč? Je v podobě úžasných palačinek! Na nábřeží u Cargo Gallery bude pár stánku s perfektním občerstvením a jsme moc rádi, že je mezi nimi i Galetka. Palačinkárna Galetka to jsou pravé, ručně dělané pohankové palačinky. Je to mobilní creperie, která působí od roku 2012 na farmářských trzích a různých venkovních akcích. Palačinky jsou ručně dělané a inspirované původními recepturami z Bretagne. Křupavé galettes se připravují z pohankové mouky, jemné crepes z hladké pšeničné mouky. Používají vybrané náplně v nejlepší kvalitě a čerstvosti za každých okolností. Nakupují v maximální možné míře místní suroviny. Palačinky od Galetky, to je JÍDLO, KTERÉ MÁ SMYSL. A jako bonus navíc, vám na našich oslavách nabídnou i super polévky. http://www.galetka.cz/cs/

Slyšeli jste o Food Revolution Day? Celosvětový happening, který v Česku organizuje iniciativa Skutečně zdravá škola s PharmDr. Margit Slimáková, ambasadorkou Jamieho Olivera. Pomozte dětem jíst lépe, zapojte se také! Registrovat se mohou školy, firmy, instituce či jednotlivci. Happening, se uskuteční 20. května na Cargo Gallery v Praze. 

http://www.skutecnezdravaskola.cz/food-revolution-day


EVENT:


 Partnerem pobytu Cargo Gallery v Praze je Ústecký kraj