Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

27. 08. 2016, 19:30 - LITOMĚŘICE/ VELKÁ MLÝNSKÁ

Film
Film, který nenatočíš, pokud nejsi graffiti writer.

GIRL POWER MOVIE/ LITOMĚŘICE

Jít proti předsudkům, být žena, procestovat celý svět, napsat své jméno, nenechat se u toho chytit. Autobiografický film o životní cestě Sany a o dalších writerkách žijících dvojí život a riskujících vše pro svoji kontroverzní vášeň – graffiti.

Girl Power je dokumentární film, který představí graffiti writerky z patnácti měst světa od Prahy, přes Moskvu, Kapské Město, Sydney, Biel, Madrid, Berlín, Toulouse, Barcelonu až po New York. Graffiti komunita je tvořena v drtivé většině muži, mezi kterými panuje často názor, že graffiti – a především to ilegální – není věc pro ženy. Přesto se ženy v graffiti za poslední roky více emancipují, vznikají ženské graffiti výstavy, časopisy a weby. Dokumentární film Girl Power zachycuje příběhy žen, které v převážně mužském graffiti světě obstály.

Girl Power ale není jen vhledem do graffiti světa, zachycuje i silný příběh české writerky Sany, která se v roce 2008 rozhodla emancipaci žen v graffiti zachytit a dát ženám a dívkám možnost se vyjádřit. Girl Power nakonec natáčela dlouhých 7 let. V dokumentu sledujeme její život s graffiti, motivaci a životní hodnoty, které se s ubíhajícími roky mění. Seznámíme se také s její původní rodinou, která o druhém životě Sany nemá žádné tušení. Sany obětuje pro film hodně a i když dojde na konec sil, odmítá se svého snu – natočit historicky první dokument mapující ženy v graffiti vzdát.

PREMIÉRA V ČR: 27. ÚNORA 2016
Země původu: Česká republika
Žánr: dokumentární film
Stopáž: 90 minut
TVŮRCI:
Režie: Sany
Režie dokončení:  Jan Zajíček
Producent: Punk Film, s. r. o. / Martin Hůlovec
Výkonný producent: Filip Čermák
Producent ČT: Martina Šantavá
Scénář: Sany, Jan Zajíček
Kamera: Ondřej Rybár
Střih: Zdeněk Marek
Zvuk: Petr Hofman
Hudba: Ondřej Skala
Dramaturg: Veronika Korčáková
Koproducent: Sany, Česká televize
Partner projektu: BU2R
Distribuce ČR: A Company
Grafika filmu: Advance design
Produkce ČT: Roman Blaas


EVENT: