Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

27. 05. 2016 - 28. 05. 2016 - Praha/ Náplavka/ Rašínovo nábř.

Konference / Konferenz | Výstava / Ausstellung
Kreativita nutná pro inovace a invence vyplývá z ochoty opustit jistoty, pevnou půdu pod nohama a vrhnout se do neznámých vod. Proto proběhne v rámci Týdne inovací ČR hlavní dvoudenní událost určená pro firmy a širší veřejnost v prostorách Cargo Gallery ve dnech 27. - 28. května. V pátek proběhnou na lodi dvě konference, jedna zaměřená na téma Praha na cestě k Smart City, druhá na téma nejnovější inovační trendy ve světě a jak nás ovlivní inovace v nadcházejících letech. V sobotu bude následovat prezentace českých nanotechnologických firem a jejich nejnovějších vynálezů, které si budou návštěvníci moci vyzkoušet... a třeba se i s chutí napijí řeky Vltavy právě díky nanotechnologiím.

INOVACE A NANO NA VLNÁCH/ PRAHA

Svět se zdokonaluje, nové vize se okamžitě mění v technologie. Získejte přehled o možnostech, které nabízí inovace a moderní technologie a jak vám, vaší společnosti nebo vašemu městu mohou usnadnit život.

Týden inovací se uskuteční ve dnech 23. – 29. května 2016 na několika místech republiky s cílem seznámit firmy, města a také širší veřejnosti s nejnovějšími světovými trendy na poli inovací a moderních technologií a propagovat české inovace a invence.

Vrcholem Týdne inovací se stane dvoudenní událost “Inovace na vlnách” v pražské Cargo Gallery. Páteční konference představí současné trendy v oblasti inovací a moderních technologií, příklady jejich využití v běžném životě a zajímavé projekty, které již fungují v ČR nebo zahraničí. Sobotní událost “Nanoden v Praze” nabídne malým i velkým návštěvníkům příležitost vyzkoušet si nejnovější technologie českých nanofirem na vlastní kůži.

Týden inovací se koná pod záštitou Pavla Bělobrádka, místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace, Adriany Krnáčové, primátorky hlavního města Prahy a Velvyslanectví USA.

http://www.tydeninovaci2016.cz

AFTERPARTY ZDE

 

 

Inovace na vlnách
Kreativita nutná pro inovace vyplývá z ochoty opustit jistoty, pevnou půdu pod nohama a vrhnout se do neznámých vod. Proto proběhne hlavní a dvoudenní událost týdne určená pro firmy a širší veřejnost na Rašínově nábřeží (Náplavce) v prostorách Cargo Gallery, sestávající z veletrhu nejzajímavějších zahraničních a tuzemských inovací a předních českých nanotechnologických firem. Zároveň na lodi proběhnou dvě konference – jedna k nejnovějším trendům v oblasti inovací (IoT apod.) a jejich dopadu na české firmy a jednotlivce, druhá k možnosti využití nejnovější technologií pro Prahu a její obyvatele, aby se Praha stala moderním Smart City. Na závěr celé události proběhne na stejném místě jakožto závěrečná událost Týdne inovací koncert a afterparty. Desítky regionálních událostí po ČR

Ve spolupráci s desítkami ambasád, obchodních komor, neziskových subjektů a dalších organizací budou probíhat celý týden ve všech regionech ČR události k podpoře inovací, kreativity a ke konceptu Smart City. Tyto události budeme všechny uvádět a propagovat na webu Týdne inovací, přes naše další komunikační kanály a přes média.

Desítky regionálních událostí po ČR
Ve spolupráci s desítkami ambasád, obchodních komor, neziskových subjektů a dalších organizací budou probíhat celý týden ve všech regionech ČR události k podpoře inovací, kreativity a ke konceptu Smart City. Tyto události budeme všechny uvádět a propagovat na webu Týdne inovací, přes naše další komunikační kanály a přes média.

Otevřeme dveře inovacím
Nezbytnou součástí inovace je sdílení nápadů větším okruhem uživatelů/zákazníků. V rámci týdne proto budeme vyzývat firmy po celé ČR, aby otevřely dveře svým zákazníkům a získávaly od nich zpětnou vazbu pro své nové produkty a služby. Firmy, které se zúčastní, budeme uvádět na webu Týdne inovací. Chceme pomoci tomu, aby stále více firem v ČR pochopilo základní principy inovativního procesu a naučilo se lépe využívat nápady svých zákazníků.

Creative Business Cup
Během Týdne inovací slavnostně uvedeme do ČR spolu s partnery z neziskového sektoru největší globální soutěž pro inovační a kreativní firmy, Creative Business Cup. Do této jedinečné soutěže je již zahrnuto 50 zemí a během Týdne inovací zahrneme také Českou republiku. A až budeme mít na podzim vítěze, pošleme jej do celosvětového finále, které se bude konat v Dánsku.

FuckUp Night Special Innovation Edition
Jistě jste již slyšeli o FuckUp Night, diskuzním formátu, při kterém lidé otevřeně hovoří o svých neúspěších a jak se z nich poučili. Myšlenka tohoto konceptu se nám líbí, a proto jsme spolu s organizátory daného konceptu připravili speciální diskuzi, na které budou lidé hovořit o svých inovacích, které nedopadly dle očekávání. Pozvěte své komerční partnery na zábavný a zároveň poučný večer.

Osvěta ohledně patentování nápadů
Buď jsme národ Cimrmanů, kteří dorazí na patentový úřad těsně poté, co již stejný nápad někdo patentoval, nebo nevíme jak na patenty. Skutečností je, že počet podaných patentů v ČR je v mezinárodním srovnání každoročně velmi nízký. Proto budeme provádět během celého týdne osvětu k patentování nápadů – co lze patentovat, jak a kde. Realizovat ji budeme jak prostřednictvím událostí samotných, pomocí médií, tak při komunikaci přes komunikační kanály Týdne inovací.

Mezinárodní konference Innovation Management, Entrepreneurship and Corporate Sustainability
V průběhu Týdne inovací proběhne dvoudenní mezinárodní konference na půdě VŠE, kde budou o novinkách z oblasti inovačního managementu ve firmách mluvit uznávání zahraniční řečníci na danou oblast. Konkrétně Lorenzo Constantino, Jason Evans, Gunther Herr a Marko Torkkeli. Událost bude otevřena rovněž pro představitele firem, kteří mají zájem zjistit, jak podporovat inovativní myšlení ve svých firmách dle nejnovějších světových trendů.

Týden inovací se koná pod záštitou Pavla Bělobrádka, místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace, Adriany Krnáčové, primátorky hlavního města Prahy, Jana Mládka, ministra průmyslu a obchodu a Velvyslanectví USA.

Sledujte náš program, akce stále přibývají. Zaregistrujte se do newsletteru a my se postaráme, aby vám neutekla žádná novinka.

 


POŘÁDÁ:

European Leadership & Academic Institute v.o.s.
Jungmannovo náměstí 3, 110 00 Praha 1
Czech Republic


 Partnerem pobytu Cargo Gallery v Praze je Ústecký kraj