Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

23. 09. 2019, 17:00:00 - Praha/ Smíchovská náplavka/ Hořejší nábřeží

Koncert / Konzert
Oslava 80-tých narozenin a Křest nového alba Evy Pilarové - PILARKA 80 - Inventura těla, které vydává u společnosti Voltr production ke svému životnímu jubileu

PILARKA 80 - Inventura těla

Mini koncert Evy a jejích hostů.

Kmotři: paní Jiřina Bohdalová, kreslíř Petr Urban s vnučkou, léčitel Jaroslav Dobrava.

Celým křestem Vás bude provázet Aleš Cibulka

Oslava 80-tych narozenin a krest CD

Zpívala už od dětství (např. v dětském chrámovém sboru u sv. Tomáše, vedl sbormistr a varhaník Vladimír Stehlík), a to i vážnou hudbu. Koncem 50. let začala na brněnské JAMU studovat operní zpěv, zároveň v té době vystupovala v divadle Večerní Brno. Po roce studia, v roce 1960 však JAMU opustila a nastoupila do pražského divadla Semafor, kde vystupovala mimo jiné též s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr a kde se záhy prosadila jako výborná zpěvačka.

Je to zpěvačka obdařená velmi krásným, silným a barevně zajímavým, naprosto nezaměnitelným hlasem – sopránem o rozsahu tří oktáv, oplývající navíc vynikající pěveckou technikou. S přibývajícími léty se stále více orientuje především na žánrovou oblast jazzu a swingu. I když je stále vynikající zpěvačkou, přece vrchol její kariéry spadá do 60. a 70. let; dnes patří právem k pěveckým legendám s neoddiskutovatelně jedním z nejlepších hlasů – ne-li nejlepším vůbec – jaký česká pop–music kdy měla.