Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

28. 08. 2018, 19:00 - PRAHA/ NÁPLAVKA/ SMÍCHOV

Workshop | Výstava / Ausstellung | Film
SETKÁNÍ CESTOVATELŮ, VOL. 3 TENTOKRÁT ŽENSKÁ ZÁLEŽITOST!

SETKÁNÍ CESTOVATELŮ/ PRAHA

BLANKA ŘEZNÍČKOVÁ - GRENADA

Grenada – malý ostrovní stát nacházející se v jižním Karibiku. Součást Grenadin. Ostrov, který u nás ještě není profláklý, takže se tam domluvíte pouze anglicky. Poslední ráj na zemi a jedna opuštěná duše, která se tím rájem potuluje. Při prezentaci/sledování výběru fotek z mé netradiční cesty exotikou si budete moci udělat obrázek a sami posoudit pravdivost tohoto tvrzení. Dozvědět se také odpovědi na otázky, co má Grenada společného s gratinovanými brambory, nebo s Velkou Británií, proč na ostrově jít raději pěšky než nasednout do místních nedrahých autobusů, a které oblíbené exotické ovoce tam padá nevyužité do příkopu jako u nás jablka a proč. Nechte se na konci prázdnin unášet na vlnách poklidného, avšak ani za mák nudného Karibiku.

 

TEREZA CIBULKOVÁ - IRÁN

Írán - tajemná Persie, která po významnou část historie lidstva ovládala svět. Země, o které si řada lidí myslí, že je nebezpečná, plná teroristů, zbraní a kdo ví, čeho ještě. Nic z toho jsem nenašla. Místo toho jsem potkala národ, který si s sebou nese ducha starých Peršanů, je nekonečně pohostinný, vzdělaný, upovídaný a úplně mírumilovný. Projděte se se mnou íránskými pouštěmi i čajovými plantážemi, v Cargo galery.

 

TEREZA ŘEZNÍČKOVÁ - ALBÁNIE

„Do Albánie? Vždyť tam je to hrozně nebezpečné. Já být vámi, tak zbytečně neriskuji a jedu radši někam jinam.“ Přesně takové byly první reakce, když jsem někomu řekla, že máme s kamarády v plánu jet na dovolenou do Albánie. Naštěstí jsme se nenechali odradit a 29. června jsme v pěti lidech v našem po střechu narvaném Golfu vyrazili na cestu. A stálo to za to! Nedotčená příroda a mohutné hory v Národním parku Thethi, kam nevede silnice a běžným autem se sem nedostanete, hlavní město Tirana, kde to žije ve dne v noci, a průzračně modré moře na Albánské riviéře. Proč se Albánii říká země bunkrů, kdo byl Enver Hodža, jak se řekne albánsky zítra a funguje v zemi ještě krevní msta? I to se dozvíte během prezentace o této nádherné zemi se zajímavou historií, minimem turistů, přívětivými cenami a ochotnými obyvateli.