Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

22. 07. 2015, 20:00 - Praha/ Nábř. Edvarda Beneše/ Čechův most

Koncert / Konzert
"To,co se v nás odehrává v noci, je úplně jiné a mnohdy i pravdivější než to, co vnímáme ve dne," říkají dvě zpívající violoncellistky. Není lepší místo, kde to prožít, než kotvící Cargo Gallery. Přijďte snít s otevřenýma očima i myslí…
Vstupenky / Tickets: Koupit / Kaufen

Tara Fuki

Obě violoncellisky se hudbě věnují od malička (konzervatoř, studium muzikologie, různé hudební projekty), ale až jejich společným setkáním v Brně v roce 2000 mohlo vzniknout duo Tara Fuki… Hudba Tara Fuki je naprosto svébytná (své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány), křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra.

Od svého vzniku slaví Tara Fuki koncertní ůspěchy po celé Evropě (ČR, Slovensko, Francie, Německo, Itálie, Rakousko, Švédsko, Polsko, Rusko, Ukrajina, Jugoslávie, Rumunsko, Holandsko, Anglie…atd.) a středni Americe. V letech 2005—07 Tara Fuki prezentovaly Českou republiku dětským představením « Kapka » ve Francii. Za svou hudbu obdržely ocenění české Akademie hudby v kategoriích “Alternativní hudba-World music” a ” Objev roku” za rok 2001 a v kategorii « World music » za rok 2007. V roce 2007 vystoupily jako první česká kapela na celosvětovém hudebním veletrhu « WOMEX » ve španělské Seville.


vstupenky:

event: