Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

27. 09. 2016, 19:00 - LITOMĚŘICE/ VELKÁ MLÝNSKÁ

Divadlo / Theater
Divadelní inscenace Tolik hlav je o přátelství a zradě v kontextu přelomu 70. a 80. let v Československu. „Rád bych dal přivonět k této době nejen současné mladé generaci očima jejich vrstevníků, ale i všem, kteří mají tato léta ještě v paměti,“ říká její autor, Kamil Střihavka.
Vstupenky / Tickets: Koupit / Kaufen

TOLIK HLAV/ LITOMĚŘICE

Naše hra je o snech, touhách, ale i o vášni pro věc samotnou a je srozumitelná i pro dnešní mladou generaci stejně, jako je i vzpomínkou pro generaci padesátníků a výš... Domovskou scénou pro inscenaci TOLIK HLAV se stala Baráčnická rychta (Praha 1), která svou historií a atmosférou Střihavkově „retro“ textu velmi sluší.

Kamil Střihavka rockový zpěvák, představitel titulní role v legendární rockové opeře Jesus Christ Superstar, frontman rockových seskupení Leaders!, B.S.P. či Supergroup, přichystal svým fanouškům a nejen jim, originální překvapení. Rozhodl se totiž zrealizovat další ze svých snů a přichází se svou divadelní prvotinou, kterou je činoherní představení TOLIK HLAV. Kamil Střihavka je autorem scénáře a zároveň režisérem představení, které je o přátelství a zradě, na pozadí konce sedmdesátých let. Brilantní hudební dramaturgie, skvělé herecké výkony hlavních protagonistů a Genius loci- Baráčnické Rychty (Praha 1, Malá strana), vytváří neopakovatelnou atmosféru tehdejší doby. V hlavních rolích excelují Jan Dolanský a Jan Zadražil. Dále hrají, Kristýna Leichtová a Zdena Hadrbolcová.

Kritika, ale i veřejnost, přijali tento debut Kamila Střihavky velice vstřícně, o čemž svědčí nejen pozitivní kritiky, ale hlavně vyprodané reprízy na Baráčnické Rychtě (Pha 1)

Více a podrobněji(včetně fotografií a videa) na: www.tolikhlav.cz


VSTUPENKY: