Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

05. 06. 2017, 21:00 - PRAHA/ RAŠÍNOVO NÁBŘEŽÍ/ NÁPLAVKA

Film
Cargo Scandi summer edition Zvrácená černá komedie Zabijáci z maloměsta o dvou nespokojených manželských párech, ruském nájemném vrahovi a konzervativní britské vražedkyni vstupuje 1. června do českých kin. Populární dánský režisér Ole Bornedal obsadil do absurdní komedie hvězdy severské kinematografie Ulricha Thomsena a Nicolase Bro.
Vstupenky / Tickets: 50,- Kč/ na místě

ZABIJÁCI Z MALOMĚSTA/ FILM/ PRAHA

Ib a Edward jsou řemeslníci, jaké svět neviděl. Jsou to flákači a hochštapleři. Úspory na horší časy, které si syslí na utajeném místě, narůstají a ke šťastnému životu zbývá jen vypořádat se s neuspokojivým manželským životem. Rozvod stojí spoustu peněz, obzvláště když si manželky nenechají vzít, co jim náleží. Ib a Edward ale nechtějí platit víc, než je nutné, a dospějí k názoru, že vražda je vyjde levněji než rozvod. Na internetu dnes seženou vše, tedy i ruského nájemného vraha, který má špinavou práci odvést za ně. Bylo by ale naivní podceňovat vychytralé ženy, které v boji o záchranu vlastního života připíší jména manželů na vrchol seznamu zabitých.

 

Protagonisté filmu absolvují divoký tanec plný prudce nekorektních replik, zběsilých akcí, řízných dialogů, záludností a vražd. V Zabijácích z maloměsta se poprvé pouští režisér Ole Bornedal do komediálního žánru, ve kterém mísí prvky thrilleru.

 

O režisérovi:

Ole Bornedal začal svou kariéru jako režisér rozhlasových her a v této oblasti dosáhl velkých úspěchů – byl vyhlášený coby jeden z nejlepších tvůrců na světě. Prosadil se i v oblasti televizní tvorby. V USA pracoval pro světoznámé producenty bratry Weinsteinovy a studio Miramax. Mj. produkoval i první film mexického režiséra Guillermadel Tora Mimic. Hororové prvky originálně využil ve své prvotině Noční hlídač (1994), která nápaditě pracuje s prostředím márnice. O tři roky později režíroval americký remake. Prvky žánrové kinematografie jsou důležité i v jeho další tvorbě – ať už je to horor (Kletba z temnot) nebo thriller (Zbav nás od zlého). Zabijáci z maloměsta jsou jeho prvním krokem do teritoria nekorektní černé komedie, kterými je Dánsko proslulé.

 

Distributorem filmu Zabijáci z maloměsta je společnost Film Europe, která pořádá festival Be2Can, úspěšnou přehlídku nejlepších filmů z významných festivalů Berlinale, Benátky a Cannes, přehlídku současné severské kinematografie Scandi, a Weird Europe, přehlídku nejbizarnějších artových filmů z celé Evropy.

 


 

Zabijáci z maloměsta

Režie: Ole Bornedal

Scénář: Ole Bornedal

Kamera: Dan Laustsen

Hrají: Nicolas Bro, Ulrich Thomsen, Mia Lyhne, Lene Maria Christensen

Přístupnost: 15+

Země původu: DEN

Stopáž: 90 min.

 

 


VSTUPENKY: 50,- KČ NA MÍSTĚ

PARŤÁK: