Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

08. 12. 2018, 19:00 - DĚČÍN/ SMETANOVO NÁBŘEŽÍ/ POD ZÁMKEM

Koncert / Konzert
VÁŽENÍ PŘÁTELÉ, S OHLEDEM NA NÍZKOU VODNÍ HLADINU V DĚČÍNĚ CARGO GALLERY NEMŮŽE PŘIPLOUT - AKCE JE ZRUŠENA pět KAPEL - čtyři TERMÍNY - čtyři MĚSTA - jedna LOĎ - jedna AKCE
Vstupenky / Tickets: VSTUPNÉ: 150,- KČ NA MÍSTĚ

ATRIA ON CARGO GALLERY TOUR/ DĚČÍN - ZRUŠENO

 

VÁŽENÍ PŘÁTELÉ, S OHLEDEM NA NÍZKOU VODNÍ HLADINU V DĚČÍNĚ CARGO GALLERY NEMŮŽE PŘIPLOUT - AKCE JE ZRUŠENA

 


 X-core

Kapela X-CORE vznikla v roce 1998, kdy šlo čistě o garážový projekt. Zvrat nastal v roce 2001, kdy skupina natočila první promo CD s výborným zvukem a pozitivními reakcemi okolí, CD dobře ohodnotili i recenzenti a kapela díky tomu může vyrazit na menší festivaly a probourávat se do klubové scény. Rok 2003 přinesl první album nesoucí název Tobě Bestie. Kapela potvrdila stylový směr a opepřila pověst dobrého zvuku. Díky tomuto počinu se daří prorazit na velké festivaly v ČR, ale i SR, kluby kapele padají k nohám a začíná se mluvit o větším seskupení. Po nutných změnách na postu bubeníka, kde hrálo hlavní roli zdraví, se kapela posouvá do nové kapitoly, ke které natáčí v roce 2006 druhé CD The Split. Natáčí klip Respekt, který vyhrává hitparády v TV a progresivně se vrhá do stylové rozmanitosti, kterou projeví na EP Between Heaven and Earth z roku 2007. Plány míří vysoko a kapele v plné síle se zdaří v rámci tour objet západní Evropu po boku kapely Pro-pain. X-CORE roku 2008 nahrává převratné album In Hell, pod taktovkou Rolanda Grapowa (Ex Helloween, nýnější Masterplan). Kvalitou i zvukem se odlišuje tuzemské produkci a snaží se dostat na zahraniční trh. Hostem v písni Red Rivers je zpěvák skupiny Pro-pain Gary Maskil. Natočí se klip k songu In Hell a klip k songu Anything You Want. Zdaří se druhé tour po boku kapely Pro-pain a X-CORE projíždí země balkánu, tour se bezchybně podařilo. Rok 2009 přináší české tour po boku skupiny Sepultura. Kapela se rozhoduje co dál s dosavadní tvorbou a snaží se obohatit svůj styl něčím úplně novým a vydává v roce 2011 album Life and Stuff, které přináší mnoho rozporů a zmatků. V písni I Love My Schizophrenia se objevuje jako host zpěvák skupiny Sepultura. Skupinu opuští dlouholetý člen George na postu baskytary, což pro kapelu neznamená nic jednoduchého. Krátké náhrady se ujme Ivo Kostrhoun (Kosťa). X-CORE v mezidobí 2011 - 2012 projíždí k albu Life and Stuff celou ČR i SR, vrhá se na všechny významné festivaly a jako bonus vyráží na tour po boku skupiny In Flames. Jakoby odchod George něco předeslal, ale opouští nás v roce 2013 i Kosťa a je příjmut náhradní člen Honza Formánek, který setrval v kapele do roku 2014, kdy kapela aktivně připravuje své další album. Je přijmut nový člen Roderik Musil jako post baskytara a je posílena druhá kytara v podání Daniela Baklíka. X-CORE po třech letech vydává singl FLASHBACK, který značí jakýsi zpětný krok k českým textům, ale rozhodně chce X-CORE hudebně jít zase o krok dopředu. Samotná posila druhé kytary a vysunutí Ozyho jako sólo zpěváka si slibuje lepší koncertní show. Kapela v lednu 2015 vypouští klip k singlu FLASHBACK, dokončuje desku a chystá koncertní vystoupení převážně po ČR již v pětičlené sestavě.


Atria

Zpěv - Jimbo "Jimbo" Jimbo z Atrie
- Trpí vzácnou chorobou chroptící paty, která ho neustále nutí močit ze schodů. Má rád exhibice šicího náčiní. Již od batolecího věku touží vlastnit klubíčko vlny ze světového musea v Bílé Hlíně. Ve "dvaadvaceti" letech přelezl bránu musea a jelikož byl zkušený v močení ze schodů tak přečůral ostrahu a klubíčko ukradl. Naneštěstí ho zahlédl pan Peleš a celou skutečnost nahlásil MP Bílá Hlína. Jimbo byl shledán vinným a odseděl si 32 měsíců.

1.Kytara - Martin "Holanskej" Holan
- Vyrůstal mezi Psíky Mývalovitými od kterých načerpal cenné zkušenosti v péči o jabloňové sady. Bohužel postupem času zjistil, že nepaří do tohoto druhu savců. Začal být horkokrevný a běsnící a jeho jediným cílem byla likvidace jabloní. Tento nedokončený cíl se mu stal léta páně 2007 osudným. Když jej zadržela náhodou projíždějící hlídka MP Bílá Hlína při útoku na osamělou jabloň. Odseděl si 8 měsíců.

2.Kytara - Michal "Majk" Budka
- Když poprvé jeho malá, hnědá očka spatřila světlo světa. Všem bylo jasné, že byl předurčen vykonávat velké věci. Nejen kvůli jeho bujné kštici ale i kvůli výrostku na vnitřní straně levé paže ve tvaru Psíka Mývalovitého. Bohužel výrůstek v době sestoupení varlat zmizel. Jen tak bez jakého-koli upozornění neznámo kam. V ten okamžik se z nebohého Majka stala krvelačná bestie. V minulosti pokousal 14. Strážníků MP v obci Bílá Hlína. Odseděl si 23 měsíců ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Basa - Jakub "Waldo" Valerián
- Přeborník ve hře na schovávanou. Nesnáší pruhovaná trika. Vynalezl robotickou paži ve tvaru kachního křídla. S jejíž pomocí, toužil přemístit nákup ze zadního sedadla svého vozu do lednice. Unesl policejní stanici Bílá hlína aby ochránil své kamarády. Bohužel při útěku zakopl a stanice zmizela kdo ví kam... Nikdy nebyl za tento přečin dopaden a přesně tam kde je tak není.

Bicí - Tomáš "Krausovej" Kraus
- Od narození to byl nevýrazný hoch se zájmem o Oologii. Změna nastala až příchodem prvních pubických chloupků. V ten okamžik zjistil že je potřeba zapomenout na své milované vejce a začít jednat. Vymyslel plán útoku na osamělou jabloň. pozn. Po útoku byl zadržen pouze Holanskej. Krausovej podnikl útěk na Mělník. Cestou ho však zradily nelítostné serpentiny na Anglo-Saské hranici. Zadržen pokousanými strážníky MP - Bílá Hlína. Díky pravidelným přednáškám o Oologii. Soud zmírnil trest z doživotí na 22 měsíců.

Manager - Jan "Jean" Sukeník
- Každý kdo toho jedince zná, může říct jen jedno "vous plný hněvu, zbytků jídla a vzorků z panen" Díky své maličkosti dokázal vyloupit vilu v jižním cípu dětského pokoje jenž obývala Barbie s Kenem. Kromě třech kusů židlí, polohovacího žehlícího prkna a okenice z pergoly ukradl také nové vozidlo značky Mercedes v němž ujel z místa činu. Po dlouhých osmistech metrech, zastavil pod osamělou jabloní aby popadl dech. Zde se však nalepil Holanskému na paty a spolu s ním byl zatčen strážníky MP Bílá Hlína. Odseděl si 13 měsíců ve věznici z lega.


 Checkpoint

2004
- Založení kapely
- Následují první pražské koncerty (první po 2 měsících fungování)
- V červenci nahrazuje Vaška Jirkovského u bicích Jakub "Kubizmus" Chalupský
- V říjnu odehrál na postu druhé kytary svůj první koncert Jakub Šmatlák (nahrazuje Tomáše Louženského)

2005
- Vydání prvního dema se třemi songy s názvem "Promo 05"
- Účinkování na Masters of Rock ve Vizovicích
- Koncertování s kapelami Harlej, Doctor P.P. a Vosí hnízdo

2006
- Kapelu opouští Tomáš Čeřovský (nyní Bikkinyshop) a Ircza Karasová
- Do CP přichází nové front(wo)manské duo Pavlína Horáková & Lukáš Kumpricht
- Vydání druhého promo singlu s novými zpěváky osahující čtyři skladby
- Hraní s kapelami ŠkWor, Harlej a Post-It

2007
- CP se stává předkapelou skupiny ŠkWor na jejím turné "Loutky" a objíždí s ní prakticky celou republiku
- Nahrávání prvního alba
- Natočení prvního klipu na skladbu Elegy

2008
- Vydání a křest alba "Různý světy" v naplněném pražském klubu RETRO Music Hall (22.04.2008)
- Natočení druhého videoklipu k songu Superstar
- V létě opouštějí CP oba zpěváci - Pája odchází studovat operní zpěv do New Yorku a Lukášovi již neumožňuje hraní v kapele jeho muzikálová kariéra (Národní divadlo, Ta Fantastika a Karlínské hudební divadlo)
- Po letním konkurzu do CP přichází Adriana Pítrová, která prošla již mnohými rockovými a metalovými formacemi a Martin "Bagr" Rygál hledající pražskou kapelu po jeho odchodu z hulínských Revolt Mind

2009
- Kvůli odlišnému stylovému pojetí odchází na jaře zpěvačka Adriana
- CP činí rozhodnutí pokračovat v pětičlenné sestavě, a tím předznamenává svou téměř na den přesnou půlroční herní pauzu nutnou k vytvoření nového playlistu
- V říjnu hraje CP svůj nový set po boku našich hudebních guru - kapely Harlej
- CP plánuje vystupovat přibližně jednou za měsíc s cílem maximálně se věnovat ladění songů pro nové CD, jehož nahrávání je zahájeno v srpnu 2010

2010
- Konec působení baskytaristy a základajícího člena Davida Pacovského, kterého nahrazuje Sláva Safonkin (hrál např. v Motorband)
- Nahrávání druhého alba

2011
- První půlka roku je ve znamení finalizace nového alba; nese název "Střepy" a vychází 08.06. - dnem křtu v Lucerna Music Baru
- K novému albu vychází videoklip ke skladbě Hráze
- V létě se CP účastní několika festivalů (např. Votvírák) a na podzim plánuje společné turné s kapelou Bikkinyshop s názvem Angels & Mutants tour 2011

2012
- Videoklip Vlnobití
- Singl & lyrics video Svítání
- Příprava a zahájení nahrávání třetího alba s názvem "Svítání"

2013
- V lednu a únoru je nahráno nové album Svítání pod taktovkou producenta Richarda Scheuflera Jr.
- Křest je naplánován na 26.03.2013 opět v oblíbeném Lucerna Music Bar
- Na podzim doprovází CP kapelu Harlej na jejich turné

2014
- V roce 2017 odehrává CP pouze letní festivaly a chystá se na dvouletou přestávku
- Poslední akcí je festival Free Tiber v říjnu 2014

2015
- V roce 2015 přijímá CP pozvání pouze na pár akcí se spřátelenými kapelami

2016
- Zhruba od poloviny roku začíná práce na nových skladbách v trochu jiném (odlehčenějším) pojetí než dosavadní tvorba
- Vzniká tak např. skladba Klon, která je společně s klipem vydána 28.09.
- 26.10. vychází druhý klip s recesistickým obsahem Prezident
- 27.10. pořádá CP v pražském Rock Café první vlastní koncert po dvouleté přestávce
- Koncem roku přichází nabídka od spřátelené kapely Harlej na společné turné na jaře 2017
- Tuto nabídku CP nadšeně přijímá, nicméně z rodinných důvodů znamená po 9ti letech odchod zpěváka Martina

2017
- Mikrofonu se ujímá dosavadní kytarista ToM a kapela tak má poprvé od svého vzniku pouze 4 členy
- Na jaře CP vyráží na společné turné s kapelou Harlej
- 27.04. vychází nový klip Karate charakter
- Na léto je plánované nahrávání dalších 3 skladeb a jejich postupné vydání společně s klipy

Diskografie:
2005 - Promo 05
2006 - Promo 06
2008 - Různý světy
2010 - singl Kruh a Dál
2011 - album Střepy & EP Vlnobití
2013 - album Svítání
2016 - singl Klon a Prezident
2017 - singl Karate charakter

 


Eclipse of Heaven

 

Stanislav Čech - kytary, zpěv
Jan Cerman - kytary
Jan "Svaty" Svatoš - zpěv, scream, growl
Petr "Remis" Čermoch - basa
Ondřej Svoboda - bicí


Dreddy Seppsama

 

Dreddy Seppsama jsou kapela vyznačující se tvrdými beaty, řízným rapem a neprůstřelným groovem, který nenechá nejednu pánev v klidu. Kapela vznikla v roce 2015 a ve stejné formaci působí dodnes. Naposledy vydali debutové EP s názvem Pesperverz.


VSTUPNÉ: 150,- KČ NA MÍSTĚ/ 300,- KČ VIP

EVENT: