Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

16. 06. 2016, 20:00 - Praha/ Náplavka/ Rašínovo nábř.

Koncert / Konzert
Cantina zpívá na Cargo Gallery

CANTINA ZPÍVÁ/ PRAHA

Cantina je vokálně-instrumentální soubor, ve kterém se sešli někteří členové kapely Moberg Ensemble a sboru Apsora. Jejich zpracování moravských a českých lidových písní zní na jejich prvním CD jako filmová hudba.

Zpěváky, kteří nejsou profesionálové, spojuje láska k hudbě a jejich radost ze zpěvu doprovází špičkoví muzikanti: autorka aranží, držitelka Ceny Anděl za album Smrtihlav (Petr Nikl & Lakomé Barky) Blanka Laurychová, kytarista kapely Vitacit Pavel Kuře Hejč, baskytarista Luděk Adámek, akordeonista Jaroslav Krasničan, umělecká vedoucí Batocu a taneční pedagožka HAMU Monika Rebcová a další.

Unplugged koncert, na kterém zazní nejen písně z debutového CD „V dúhém poli“ v akustickém provedení, se koná 16. června 2016 od 20:00 na palubě lodi Carrgo Gallery.
Ta toho času bude kotvit na pražské Náplavce - blízko zastávky tramvaje Palackého náměstí.
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
Cantina je otevřena všem, kdo mají chuť zpívat a vůli pravidelně se scházet, anebo si jen přijít vyzkoušet práci ve sboru na jedné z pravidelně pořádaných otevřených dílen. Repertoár tohoto world music sboru tvoří zejména méně známé moravské lidové písně, ale i duchovní a posvátné písně různých národů a kultur.
Členové sboru mají jedinečnou příležitost vyzkoušet si práci se zkušenými muzikanty, kteří patří mezi špičky ve svém oboru. Na nově vydaném prvním CD spolu s amatérskými zpěváky hrají např. Monika Rebcová na perkuse, akordeonista Jaroslav Krasničan nebo kytarista kapely Vitacit Pavel Kuře Hejč.

www.voicecamp.cz Partnerem pobytu Cargo Gallery v Praze je Ústecký kraj