Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

28. 09. 2017, 20:00 - LITOMĚŘICE/ VELKÁ MLÝNSKÁ/ TYRŠŮV MOST

Koncert / Konzert
OBJEV ROKU HUDEBNÍCH CEN ANDĚL!
Vstupenky / Tickets: Koupit / Kaufen

DAVID STYPKA @ BANDJEEZ/ LITOMĚŘICE

Jedním z nejočekávanějších hudebních počinů letošního jara bylo bezesporu nové album charismatického básníka Davida Stypky. 37letý hudebník, zpěvák, kytarista a textař z Frýdku Místku přichází po autorském EP Jericho s deskou neboj. Ta vyšla u vydavatelství SinglTon 28. dubna 2017.

Jedenáct písní více či méně zpracovává dnes tolik aktuální téma strachu. V různých jeho podobách. Sám David k tomu říká: „Už když jsme měli před dvěma lety pohromadě písničky na desku, bylo jasné, že bude celá hodně o strachu. Ale když jsme nad nimi pak seděli ve studiu, ukazovalo se čím dál víc, že ty texty a melodie nejsou jen smutně popisné, ale že je tam schovaná i naděje a popis drobných vítězství."

Dlouho očekávaná nahrávka vznikla pod producentským vedením Martina Ledviny. Album vychází v době, kdy Stypka už svým EP Jericho zaujal fanoušky, odbornou veřejnost i kolegy z branže.

Album neboj. vznikalo více než dva roky. „Písně byly dávno hotové, ale stále jsem nebyl spokojený se zvukem a naléhavostí nahrávky. Až šťastné setkání s producentem Martinem Ledvinou ukázalo, kudy vede cesta. Pak už byla naše společná práce ve studiu jedno velké tvůrčí dobrodružství," dodává Stypka.

David Stypka album natočil se svojí kapelou Bandjeez. Do studia přizval i řadu zajímavých hudebních hostů. Mimo jiné jednu z nejtalentovaněnjších současných zpěvaček – Ewu Farnou. Ze spolupráce vzešel emotivní duet a jedna z nejsilnějších nahrávek na albu, skladba Dobré ráno, milá.

Kytarový virtuóz, famózní zpěvák, skladatel a textař navazuje na tu část hudební scény, která znamená objektivní kvalitu, ale zároveň tvoří hity. Jeho hudba a projev jsou nadčasové. Všechny jeho songy v kombinaci s naléhavou a ryzí interpretací zasáhnou a vtáhnou do děje tak, že se na ně podaří jen těžko zapomenout. Zrcadlí se vnich emoce, jak je zná každý ze svého života.

David Stypka je nominován Akademií české populární hudby v kategorii Objev roku na cenu Anděl. Aktuálně má za sebou 30 úspěšných koncertů jako host kapely Jelen na jejich vyprodaném turné Vlčí srdce. Před sebou plný kalendář na koncertní sezónu 2017.

„Je jisté, že s vydáním alba neboj. jsme na 'začátku' kariéry umělce, který bude v budoucích letech provázet českou kulturní společnost,“ říká Martin Červinka, respektovaný hledač hudebních talentů, který stál na začátku kariéry např. Ewy Farne, skupiny Mandrage, Tomáše Kluse nebo skupiny Jelen.

http://www.davidstypka.cz/


David Stypka

Der Sieger des Musikpreises Anděl in der Kategorie “die Entdeckung des Jahres”.

Ein der am meisten erwarteten musikalischen Projekte dieses Frühlings war zweifellos das neue Album von einem charismatischen Dichter David Stypka. Der 37-jährige Musiker, Sänger, Gitarrist und Lyriker aus Frýdek Místek kommt nach seinem EP Jericho mit einem neuen Album Neboj, das von SinglTon am 28. April 2017 veröffentlicht wurde.

Elf Lieder arbeiten mehr oder weniger mit heutzutage sehr aktuellen Thema der Angst in ihren verschiedenen Formen. David selbst sagt:

“Schon wenn wir vor zwei Jahren die Lieder bereit hatten, war es klar, dass das ganze Album viel über Angst sein wird. Aber als wir im Studio über ihnen saßen, schien es mehr und mehr, dass die Texte und Melodien nicht nur traurig beschreibend sind, sondern dass sie auch Hoffnung und Beschreibung von kleinen Siegen verbergen.”

David Stypka schaffte das neue Album mit seiner Band Bandjeez. Er lud auch viele andere interessante Musiker ins Studio ein, unter anderem eine der talentiertesten zeitgenössischen Sängerinnen - Ewa Farna. Von der Zusammenarbeit kam ein emotionales Duett und eine der mächtigsten Aufnahmen auf dem Album, das Lied “Dobré ráno, milá”.

Der Gitarrenvirtuose, berühmte Sänger, Songwriter und Lyriker schließ an den Teil der musikalischen Szene an, der eine objektive Qualität bedeutet, aber auch Hits schafft. Seine Musik und Rede sind überzeitlich. Alle seine Lieder, kombiniert mit dringenden und reinen Interpretationen, nehmen Sie gefangen und ziehen Sie in die Handlung, damit sie sie kaum vergessen können. Sie spiegeln die Emotionen wider, die jeder von ihrem Leben kennt.

 


EVENT:

VSTUPENKY: 180,- PŘEDPRODEJ/ 230,- NA MÍSTĚ