Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

18. 09. 2015, 18:00 - Praha/ Nábř. Edvarda Beneše/ Čechův most

Workshop | Konference / Konferenz | Party
Dva známí fotografové aktu, dva rozdílné pohledy na ženu.
Vstupenky / Tickets: Vstup zdarma/ freier Eintritt

Jan Hronský VS Miloš Burkhardt

Jan Hronský VS Miloš Burkhardt

Dva známí fotografové aktu, dva rozdílné pohledy na ženu. Společné mají opojení z tvorby, ani jeden se nepovažuje za profesionála v postprocesu a finální fotografie upravují spíše citem, jejich tvorba patří mezi to nejosobitější co na současné scéně erotic-artu a aktů můžeme najít.

Role moderátora se ujme Daniel Hauser (www.danielhauser.com), skromný fotograf a náruživý komentátor veškerého dění.

Od 19 hod. je pro Vás na horní palubě lodi ve spolupráci s photoneurope.cz a fotopatracka.cz připravena fotozóna, kde si každý může zafotit s krásnými  modelkami.


 

Ján Hronský (www.janhronsky.net), slovenský fotograf žijící v ČR, zahradní architekt. Jeho kontroverzní fotografie mají na internetu velký ohlas. V roce 2012 publikovalo jeho fotografie nakladatelství Taschen v knize „The New Erotic Photography II.“

„Snažím se z modelky dostat maximum, takže tam je z mé strany i určité předstírání. Je to zvláštní, ale při focení glamouru nebo erotiky je můj slovník dost vulgární. Co jsem vypozoroval, modelky to ještě více vyburcuje. Aby výsledek vypaal přirozeně, musí se chovat přesně tak, jak to cítí. Jestliže mají na fotkách vypadat nadrženě, musí se také tak chovat a stejně tak já. Pak to funguje. Ale mnohem víc mě přitahuje ten proces, kdy modelku provokuji, aby byla vyzývavá, sprostá, drzá…“ (z rozhovoru pro Digiarenu)

Miloš Burkhardt (www.burki.cz), úspěšný český fotograf a podnikatel. Za sebou má řadu výstav v České republice a v zahraničí.

„Fotografie pro mě znamená prostředek k vyjádření mého hlubokého respektu a obdivu ke kráse ženského těla, k ženám jako takovým. Příroda stvořila dar, monument – ženské tělo, jenž je přirozené, nádherné a zároveň naprosto dokonalé ve svých křivkách a tvarech. Velikosti takového počinu se může rovnat jen nevyčerpatelnost a nadčasovost tohoto tématu, ženského aktu ve fotografií.“


event:


pořadatel:

 partneři: