Loď plná umění / Ein Schiff voll mit Kunst

19. 10. 2016, 18:30 - LITOMĚŘICE/ VELKÁ MLÝNSKÁ

Koncert / Konzert
Schizzo Band (umělecký vedoucí Jan Veselý) je orchestr žáků ZUŠ LItoměřice.
Vstupenky / Tickets: VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

SCHIZZO BAND/ LITOMĚŘICE

"Schizzo" pochází z italštiny a znamená "náčrtek". Hodně orchestrů a skupin se snaží při interpretaci převzatých skladeb vytvořit co nejpřesnější kopii originálu. Samozřejmě kopie zůstane kopii a jako taková má i svou cenu. Schizzo použije náčrtek skladby a dotváří pomocí aranže a různě hudebně zdatných hudebníků originální dílo v obsazení, které je momentálně k dispozici.
Žáci školy odcházejí a přicházejí a Shizzo je živý organismus, který reaguje na každého jednotlivce a změnu sestavy. Hovořit o tom, jak dlouho Schizzo existuje, nemá až takový význam, protože ze zakládající sestavy, kromě vedoucího orchestru, už nikdo nehraje.
Repertoár Schizza je postaven na originálních aranžích, které připomínají to nejlepší, co bylo vytvořeno v rockové hudbě. V poslední době jsou připravovány i skladby slavných klasiků, které v podání Schizza zazní v jiné instrumentaci, která počítá i s využitím elektrických kytar a dalších nástrojů, které nejsou při interpretaci těchto skladeb obvyklé.
Ve Schizzu se žáci učí nejen orchestrální souhře ale i improvizaci pomocí které objevují svobodný prostor pro své originální vyjádření. V každém svém krátkém období zaznamenal Schizzo Band významné úspěchy. Ať to byly soutěže v krajských kolech orchestrů ZUŠ, nebo v celostátní soutěži Českého rozhlasu Concerto Bohemia.


EVENT: